4 sekundy!

5etap_KWK_2014 (168 of 213)
To był wyścig „czwórek” – cztery kraje, czterech współorganizatorów i cztery sekundy przewagi zwycięzcy wyścigu, Austriaka Gregora Muhlbergera na drugi w klasyfikacji generalnej LOTTO, Rumunem Eduardo Grosu.
W tym wyścigu było wszystko – upalny start w Veszprem, a potem burza gradowa, która przerwała na chwilę, rywalizację, zwycięskie finisze z peletonu oraz solowe akcje odważnych zawodników, wyczerpująca czasówka w Czechach oraz premia specjalna na granicy słowacko-polskiej dla…Kolumbijczyka. A była przede wszystkim ostra rywalizacja najlepszych kolarzy młodzieżowych Europy, a może i świata, gdyż w wyścigu jechali przedstawiciele pięciu kontynentów.
A na podium w pozostałych klasyfikacjach stanęli: górska – Polak, Patryk Stosz, sprinterska – Belg, Amury Capiot, awansujących – Łotysz, Andris Vosekalns, a najlepszą drużyną całego wyścigu została ponownie po dwóch latach – Jo Piels z Holandii.
Ponadto wyścig, poświęcony pamięci legendarnego kuriera Jana Karskiego, pod patronatem Ministra Spraw Zagranicznych RP Radosława Sikorskiego, na trwale stał się sportowym nośnikiem idei partnerstwa Grupy Wyszehradzkiej.
Wspólnie z obecnymi na wyścigu prezesami słowackiego i polskiego związku kolarskiego, organizatorzy potwierdzili dalszą wolę organizacji tego wydarzenia w terminie 28.04 – 3.05.2015.
Będzie zatem okazja do kolejnej, symbolicznej „czwórki”, gdyż za rok, Wyścig Kurierów obchodzi swoje 40 – urodziny!

 

Dyrektor Karpackiego Wyścigu Kurierów

Tomasz Wójcik

You may also like...