Karpacki Wyścig Kurierów rusza za miesiąc!

etap4--10_zps94809d34

–> Lista drużyn Karpackiego Wyścigu Kurierów 2014

Równo za miesiąc rozpocznie się 6. po reaktywacji edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów. 29 kwietnia z węgierskiego Veszprem reprezentanci 36 zespołów zainaugurują zmagania w sześciodniowej imprezie, która zakończy się 4 maja w Tarnowie.

 

Choć pierwotnie założono, iż na starcie tegorocznej edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów pojawi się aż 40 ekip, ostatecznie będzie ich „jedynie” 36. Oznacza to, że szosami Węgier, Słowacji, Czech i Polski przejedzie niebawem 180-osobowy, pełen ambicji i chęci do sportowej walki peleton.

 

Ponieważ jedną z idei przyświecających organizatorom wyścigu jest pomoc w rozwoju młodym kolarzom z krajów, w których sport ten dopiero się rozwija, podobnie jak w poprzednich latach, także i teraz na liście startowej KWK nie zabrakło narodowych reprezentacji – tym razem do wyścigu przystąpi ich 9. Poza kadrami państw-gospodarzy, w stawce obecni będą także przedstawiciele Łotwy, Białorusi, Mołdawii, Ukrainy, Serbii i Rosji. Ponadto w peletonie znalazło się również miejsce dla regionalnej reprezentacji Małopolski.

 

Aż 15 z 36 zaproszonych do udziału w KWK teamów legitymować się będzie licencjami kontynentalnymi. Pośród zawodowych ekip spodziewać się można holenderskiego Cycling Team Jo Piels, którego zawodnicy wygrywali klasyfikacje generalne ostatnich dwóch edycji KWK. Z Niderlandów do Veszprem przyjadą również kolarze Belkin De Jonge Renner, pierwszej drużyny zeszłorocznego KWK. Wówczas w jej barwach ścigał się m.in. Przemysław Kasperkiewicz, najwyżej sklasyfikowany Polak, który w tym roku na starcie stanie w koszulce czeskiej drużyny Bauknech – Author. Z kolei jedną z ostatnich ekip wprowadzonych na listę startową jest japońskie Vini – Fantini – Nippo.

 

Biało-czerwone barw Polski w Karpackim Wyścigu Kurierów bronić będzie w sumie 7 drużyn. Poza wspomnianymi już reprezentacjami kraju oraz Małopolski, na liście startowej obecna jest kontynentalna ekipa Wibatech – Fuji – Żory oraz zespoły klubowe: TKK Pacific Toruń, Tarnovia Tarnowo Podgórne, Pogoń Mostostal Puławy oraz TC Chrobry Głogów. Ponadto spodziewać się można, że Polacy stanowić będą także większość składu hiszpańskiego Telcom Gimex, który już teraz z powodzeniem ścigają się na Półwyspie Iberyjskim.

You may also like...