KARPATSKÉ PRETEKY KURIÉROV w WARSZAWIE

6 partnerów Karpackiego Wyścigu Kurierów

W poniedziałkowe przedpołudnie w Instytucie Słowackim na warszawskim Starym Mieście odbyła się konferencja prasowa Karpackiego Wyścigu Kurierów podczas której zaprezentowani zostali główni partnerzy tego wydarzenia.

Można powiedzieć, że tradycji stało się zadość i także w tym roku podczas Karpackiego Wyścigu Kurierów młodzi kolarze walczyć będą w siedmiu klasyfikacjach. Za pewien przejaw tradycji uznać można również fakt, że wśród partnerów wyścigu dużych roszad nie było i tym samym po raz kolejny na trykotach widnieć będą nazwy firm znakomicie kojarzonych przez kibiców Karpackiego.

Zacznijmy od strony węgierskiej, gdzie również rozpocznie się w tym roku karpacka rywalizacja. Sponsorem klasyfikacji młodzieżowej oraz białek koszulki, o którą konkurować będą zawodnicy w przedziale wiekowym 19-20 lat, jest Nitrogenmuvek. Z kolei ze Słowacji wyścig wspierać będą narodowa loteria Tipos, której nazwa widnieć będzie na czerwonym trykocie dla lidera klasyfikacji punktowej, oraz Janom, producent energii odnawialnej, który napędzać będzie kolarzy najaktywniejszych, których celem będzie koszulka niebieska.

Wśród kluczowych partnerów wyścigu ze strony polskiej nierozerwalnie z KWK związany jest operator gazociągów GAZ-System. Także tym razem jego logo znajdzie się na czarnej koszulce klasyfikacji awansujących. Drugi rok z rzędu z Karpackim będzie również obuwnicza firma CCC – przed rokiem była ona sponsorem klasyfikacji drużynowej wygranej przez zespół Jo Piels, w tym roku polkowicka marka pojawi się na trykocie, o który bój toczyć będą najlepsi górale wyścigu.

Kluczową informacją jest jednak zawsze ta, dotycząca sponsora klasyfikacji generalnej. Wiadomo, że żółta koszulka lidera wyścigu jest największym obiektem pożądania w peletonie i na to na niej skupia się największa uwaga. Zmiany nie było jednak również tu i tak jak w poprzednich edycjach Karpackiego Wyścigu Kurierów, sponsorem koszulki dla najlepszego zawodnika wyścigu, jest loteria LOTTO organizowana przez Totalizator Sportowy.

Stabilność współpracy z poszczególnymi partnerami daje poczucie pewności co do obranej przed laty drogi rozwoju Karpackiego Wyścigu Kurierów. Ogromnym znaczeniem dla organizatorów ma międzynarodowa współpraca ze Słowacją i Węgrami. Warto zaznaczyć, że Karpacki jest jest jedynym młodzieżowym wyścigiem regularni rozgrywanym na terytorium co najmniej trzech krajów.

Podczas konferencji, która nie przez przypadek odbyła się w Instytucie Słowackim w Warszawie, wielokrotnie podkreślano jak ważne jest zacieśnianie polsko-słowackich więzów nie tylko w kolarstwie, ale również na wielu innych płaszczyznach – gospodarczej, kulturowej, czy społecznej. Jednym z kolejnych przykładów takich praktyk jest projekt „Karpaty Łączą” realizowany przez Centrum UNEP/GRID Warszawa, a który w tym roku wspiera również Karpacki Wyścig Kurierów. Koordynatorzy projektu nie raz już przypominali, że każda wartość karpacka jest wartością wspólną i jest ich o wiele więcej niż tego, co mogłoby dzielić. Niezależnie od historycznych, kulturowych, społecznych czy ekonomicznych zaszłości i uwarunkowań, niech Karpaty łączą.

Klasyfikacje Karpackiego Wyścigu Kurierów 2016:

klasyfikacja generalna LOTTO;
klasyfikacja punktowa Tipos;
klasyfikacja górska CCC;
klasyfikacja najaktywniejszych Janom;
klasyfikacja zawodników 19-20 lat Nitrogenmuvek;
klasyfikacja awansujących Gaz System;
klasyfikacja drużynowa.

You may also like...