KIERUNEK VESZPREM

5etap_KWK_2014 (1 of 213)
11 listopada w Tarnowie, odbyło się decydujące spotkanie, którego tematem był program i trasa jubileuszowej edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów (U-23). Karpacki Wyścig Kurierów był w kończącym się sezonie, jednym z najważniejszych wydarzeń, światowego kolarstwa szosowego w kategorii młodzieżowej (do lat 22) i zgromadził na starcie 171 zawodników z niemal 20 krajów z obszaru pięciu kontynentów. Po latach ponownie zawitał na Węgry, a start imprezy odbył się naszym partnerskim Veszprem.

Wczoraj zdecydowano, że warto kontynuować tę sportową współpracę. Zatem przyszłoroczna edycja wyścigu, rozpocznie się we wtorek, 28 kwietnia w Tarnowie, a zakończy w niedzielę, 3 maja nad Balatonem – w Veszprem.

Karpacki Wyścig Kurierów w roku 2015 będzie szczególny. Przede wszystkim będzie jubileuszowy, bo został zainaugurowany już 40 lat temu, a wystartował właśnie z Tarnowa 12 czerwca 1975 r. Będzie też pełen imprez towarzyszących, zwłaszcza z zakresu współpracy międzynarodowej, bo takie wydarzenia sprzyjają zacieśnianiu więzi pomiędzy miastami partnerskim, co nasze miasta, chcą jeszcze bardziej wykorzystać.

W spotkaniu udział wzięli: Henryk Słomka – Narożański, zastępca Prezydenta m. Tarnowa; Gyula Porga, prezydent m. Veszprem; Marek Kosicki, prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego oraz Tomasz Wójcik, dyrektor Karpackiego Wyścigu Kurierów.

You may also like...