Komisja sędziowska KWK 2019

Pięć miesięcy do startu, a do nas nadeszła oficjalna wiadomość z Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), dzięki której znamy nazwisko sędziego głównego kolejnej edycji „Kurierów”.

Po trzech ostatnich latach z panią Inger Ness z Norwegii, będącą po tych wielu kilometrach kurierskiego ścigania prawdziwą miłośniczką wszystkich karpackich klimatów, będziemy gościć sędziego z bliskiej Ukrainy. Valery Sevruk zawitał ostatnio do Polski w ramach Wyścigu Dookoła Mazowsza, a w nadchodzącym sezonie będzie kierował pracą w większości polskiego, a nawet zdecydowanie małopolskiego składu jury.

Wraz z sędzią głównym, cała komisja sędziowska KWK liczyć będzie ogółem 12 osób. Wśród nich trzech tzw. komisarzy, którzy prowadzą wyścig i podejmują najważniejsze decyzje. Następnie trzej sędziowie od finiszów lotnych, górskich i etapowych, którzy ustalają kolejność oraz zapisują czasy zawodników. Dalej mamy niezastąpionych sędziów na motorach, bez których trudno sobie wyobrazić jakikolwiek etap. Sędzia końca wyścigu, który często decyduje o przymusowych wycofaniu zawodnika z powodu przekroczenia limitu czasu oraz sędzia sekretarz, który komputerowo opracowuje wyniki etapów, poszczególnych klasyfikacji, punktację rywalizacji międzynarodowej i wysyła wyniki dalej w świat.

Cała praca komisji sędziowskiej musi przebiegać sprawnie, dokładnie i szybko. Tak było do tej pory i tak będzie na pewno w przyszłym roku :)

You may also like...