KWK Amatorów: 1. dzień rywalizacji

Ledwo ucichł zgiełk związany z finałem 35. Karpackiego Wyścigu Kurierów, który w czwartek 3 maja zakończył się w tarnowskich Mościcach, by już w piątek zainaugurowana została rywalizacja w 1. edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów Dla Amatorów.

Nie zdążył opaść jeszcze kurz wzniesiony na szosach przez rozpędzonych młodzieżowych kolarzy, a już w ich ślady poszli Amatorzy. Karpacki Wyścigu Kurierów jest obecnie jednym z najważniejszych wyścigów kolarskich dla zawodników do lat 23, jakie organizowane są w Europie. Wraz z rozwojem młodzieżowej etapówki organizatorzy pomyśleli, by dać szansę walki na wymagających szosach małopolski tym, dla których jazda na rowerze jest częściej przygodą i hobby, niżeli sposobem na życie. 

Pierwsza edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów Dla Amatorów przybrała formę trzydniowej rywalizacji, zaplanowanej na weekend tuż po zakończeniu zmagań orlików. Amatorzy zgłaszać się mogli jednak nie tylko do walki we wszystkich trzech etapach, ale również w wybranych tylko dniach (nie będąc wówczas klasyfikowanych w generalce).

W piątkowe popołudnie na zawodniczki i zawodników czekała próba jazdy indywidualnej na czas na dystansie 5 kilometrów. Trasa zaczynała się i kończyła pod siedzią OGP Gaz System w Pogórskiej Woli. Była płaska i stosunkowo łatwa technicznie, a największą trudność zawodnikom sprawiał przeciwny wiatr wiejący po nawrotce.

Grono Amatorów, którzy podjęli się rywalizacji w Gminie Skrzyszów, było kameralne, ale dzięki temu atmosfera inauguracyjnego etapu była wyjątkowa. Pośród uczestników nie brakowało zarówno tych bardziej doświadczonych kolarzy, jak i tych, którzy na starcie stawali po raz pierwszy. Wszyscy tu mieli jeden cel – dobrą zabawę przy jednoczesnym  realizowaniu swoich własnych ambicji. I wygląda na to, że wszystkim udało się to osiągnąć.

Prolog – 4 maja: Pogórska Wola, jazda indywidualna na czas, 5km | Zwycięzcy:

K-I: Natalia Hady

M-0: Piotr Witkowski

M-I: Grzegorz Warchoł

M-II: Marek Witek

M-III: Krzysztof Łuczkowiec

M-IV: Andrzej Kukułka

Pełne wyniki: Amatorzy-wszyscy | Amatorzy-płeć | Amatorzy-kategorie

You may also like...