KWK Amatorów: 2. dzień rywalizacji

Za kolarzami sobotnia odsłona zmagań w 1. edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów Dla Amatorów, rozgrywana w na malowniczym Podkarpaciu, w okolicy Pilzna.

Wyniki 2. etapu KWK Amatorów 2018

Drugiego dnia rywalizacji w Karpackim Wyścigu Kurierów Dla Amatorów na kolarzy czekało znacznie większe wyzwanie. Do pokonania mieli dwie 28-kilometrowe rundy wiodące przez sztywne i strome podjazdy pod Górę Świętego Grzegorza i Górę Maga. Warto zaznaczyć, że  z obu wzniesień rozpościerają się bajeczne widoki na Ziemię Pilźnieńską i Zalew w Strzegocicach, stanowiące lokalną atrakcję turystyczną. 

Pogoda, jaka panowała w sobotnie popołudnie na trasie, idealnie pasowała do kolarskiej rywalizacji. Na niebie górowało słońce i przygrzewało zawodnikom, a jednocześnie wiał lekki, przyjemy wiatr. Po oficjalnej prezentacji zawodników na rynku w Pilźnie wyścig przeniósł się do Mokrzca, pod bazę logistyczną firmy Omega, gdzie nastąpił start etapu. 

Już po kilku kilometrach kolarze rozpoczęli pierwszą z czterech czekających na nich wspinaczek do górskich premii i szybko nastąpił podział w grupie głównej. Na prowadzenie wysunęli się wówczas Konrad Gąsiorowski, Daniel Augustyn, Tomasz Niedźwiedzki, Paweł Lempart, Wojciech Pasowicz oraz lider klasyfikacji generalnej Lotto Grzegorz Warchoł.

Na drugim przejeździe przez Górę Świętego Grzegorza czołówka podzieliła się, na podjeździe pod Gorę Maga zaatakował Warchoł, który na szczycie wzniesienia miał 30 sekund przewagi nad Lempartem i Augustynem i minutę nad goniącym za nimi Pasowiczem. Niestety, ten ostatni zaliczył upadek zaraz po minięciu górskiej premii, tracąc tym samym czwartą pozycję.

Najaktywniejszy na wyznaczonych na trasie premiach okazał się Augustyn, który dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji punktowej Gaz System oraz górskiej CCC.

Warchoł mocno jechał na czele, nie dając się już nikomu dojść i samotnie przekroczył linię mety, odnosząc drugie już etapowe zwycięstwo i utrzymując tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej Lotto. Nieco ponad pół minuty później finiszował Augustyn, a miejsca na podium dopełnił Lempart, tracąc do lidera 41 sekund.

1. etap – 5 maja: Pilzno – Pilzno, 55km:

Zwycięzca etapu: Grzegorz Warchoł (Niestowarzyszony)

Lider klasyfikacji generalnej Lotto: Grzegorz Warchoł (Niestowarzyszony)

Lider klasyfikacji punktowej Gaz System: Daniel Augustyn (Tanieodzywki.pl Cycling Team)

Lider klasyfikacji górskiej CCC: Daniel Augustyn (Tanieodzywki.pl Cycling Team)

You may also like...