KWK Amatorów: Grzegorz Warchoł zdominował rywalizację

W niedzielne popołudnie w okolicach Ryglic rozegrany został trzeci, finałowy odcinek 1. edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów Dla Amatorów.

Wyniki 3. etapu KWK Amatorów 2018

Ostatniego dnia zmagań w KWK Amatorów na kolarzy czekał najtrudniejszy z etapów. Na liczącą 72 kilometry trasę składały się dwie duże rundy z ciężkimi, stromymi podjazdami. Zaraz po starcie z Rynku w Ryglicach wyścig skierował się na południe ku Galii Górnej (Ostry Kamień), gdzie na 3. kilometrze czekała już pierwsza górska premia. Dalej kolarze wspinali się pod Kowaliową (12. kilometr), piekielnie ciężki Kokocz (23. kilometr), po czym zjeżdżali w stronę Zalasowej, by następnie wrócić do Ryglic i powtórzyć całe okrążenie. 

Pogoda ponownie nie zawiodła i stworzyła Amatorom idealne warunki do ścigania. Było ciepło i słonecznie, nic tylko brać rower i jechać. Z kolei krajobrazy roztaczające się z każdego z kolejnych wzniesień robiły ogromne wrażenie na każdym.

Ponieważ pierwszy z podjazdów rozpoczynał się tuż po starcie, stawka zawodników bardzo szybko się podzieliła. Na prowadzenie wysunęła się trójka kolarzy jadąca w koszulkach liderów klasyfikacji generalnej, punktowej i górskiej – Grzegorz Warchoł, Daniel Augustyn i Tomasz Niedźwiedzki, którym towarzyszyli Maciej Bochenek, Dariusz Dudziński i Kacper Romanowski. Szóstka między sobą rozgrywała kolejne premie wyznaczone na trasie.

Na zjazdach od czołówki odstawał Bochenek, ale gdy tylko szosa ponownie zaczynała się piąć ku niebu, powracał do stawki. Z kolei lider wyścigu Warchoł na ostatniej górskiej premii miał problemy techniczne, ale szybko zdołał się z nimi uporać i nie stracił kontaktu z grupą.

O etapowym zwycięstwie zadecydował finisz z grupy, ale niespodzianki nie było. Najszybszy na Rynku w Ryglicach okazał się zawodnik w żółtej koszulce Lotto, Grzegorz Warchoł, który tym samym zakończył rywalizację w 1. Karpackim Wyścigu Kurierów Dla Amatorów ze 100-procentową skutecznością. Tarnowianin wygrał wszystkie trzy etapy i triumfował w końcowej klasyfikacji generalnej oraz klasyfikacji punktowej Gaz-System. Koszulka zwycięzcy klasyfikacji górskiej CCC trafiła zaś do Tomasza Niedźwiedzkiego. 

2. etap – 6 maja: Ryglice – Ryglice, 72km

Zwycięzca etapu: Grzegorz Warchoł (Niestowarzyszony)

Zwycięzca klasyfikacji generalnej Lotto: Grzegorz Warchoł (Niestowarzyszony)

Zwycięzca klasyfikacji punktowej Gaz System: Grzegorz Warchoł (Niestowarzyszony)

Zwycięzca klasyfikacji górskiej CCC: Tomasz Niedźwiedzki

You may also like...