KWK: Bartosz Warchoł wygrywa 4. etap po solowej akcji

untitled (10 of 12)

–>  Wyniki 4. etapu KWK 2014

Bartosz Warchoł (TKK Pacific Toruń), po ataku na ostatnim kilometrze, wygrał czwarty odcinek Karpackiego Wyścigu Kurierów. Polak na metę przyjechał 3 sekundy przed sprinterami, z których najszybszy okazał się Amaury Capiot (Lotto-Belisol U23), w pojedynku na kreskę pokonując Eduarda Grosu (Vini-Fantini-Nippo). Prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu utrzymał Austriak Gregor Muhlberger (Tirol).

Czwarty odcinek Karpackiego Wyścigu Kurierów był ostatnim etapem na Słowacji. Kolarze wyruszyli o godzinie 14:00 ze Starej Bystrzycy, kierując się ku polskiej granicy i finiszowi w Jabłonce. Już na pierwszych 20 kilometrach, do pokonania był dość długi podjazd. Droga wznosić się zaczynała w zasadzie od startu, a peleton wspinał się przez 5 kilometrów. Mimo ostrego nachylenia (średnio 7-8%), grupa przejechała wspinaczkę w miarę spokojnie. Peleton popękał, rozpoczęły się ataki, ale na zjeździe grupy połączyły się.

Po punkty klasyfikacji górskiej Tauronu sięgnął Patryk Stosz (TC Chrobry Głogów), wyprzedzając lidera klasyfikacji górskiej Tauron Koena Bouwmana (Jo Piels) oraz  reprezenanta Czech Petra Hampla. Sprawdziły się prognozy pogody – na szczycie wzniesienia kolarzy złapał deszcz, ale były to jedynie przelotne opady.

Peleton forsował bardzo mocne tempo i zawiązanie ucieczki było mało realne. Bouwman odjeżdżał z Andreą Meggiorinim (Delia Gallina), Przemysławem Kasperkiewiczem (Bauknecht-Author), Andrisem Vosekalnsem (Reprezentacja Łotwy) i Frantiskiem Sisrem (Reprezentacja Czech), ale z akcji nic nie wyszło.

Na lotnym finiszu w Namestovie, zlokalizowanym na 48. kilometrze, najszybszy okazał się Belg Amaury Capiot (Lotto-Belisol U23), wyprzedzając szukającego bonusowych sekund Stosza i Daniela McLay’a (Lotto-Belisol U23)

Po 68 kilometrach pierwszą poważną ucieczkę zawiązać się udało czwórce zawodników. Kolumbijczyk Cristian Rios (Telcom Gimex) odjechał w towarzystwie Romana Buzyle (Regionalna Reprezentacja Kijowa), Kima Magnusson (Vini-Fantini-Nippo), Davida Dvorskiego (Bauknecht-Author), z 25 sekund przewagi czyniąc po chwili minutę. Dystans ten pozwolił uciekinierom na zebranie bonusów na drugim lotnym finiszu – Szwed ograł tam Ukraińca i Kolumbijczyka. Ten ostatni wygrał natomiast premię specjalną na granicy słowacko-polskiej i tym kolumbijskim akcentem rozpoczęło się ściganie na polskich drogach.

Uciekający kręcili mocno, dojeżdżając także do trzeciej lotnej premii. Tym razem wygrał Rios, przed Magnussonem i Buzyle. Na finałowe 10 kilometrów wpadli z półminutową przewagą, ale na litość ze strony peletonu nie mogli liczyć – pościg zwierał szeregi i podkręcał tempo.

Grupa złapała zmęczonych śmiałków na ostatnich kilometrach, a grupy mające w swoich szeregach sprinterów rozpoczęły szachy przed sprintem po etapowe zwycięstwo. Do walki takiej jednak nie doszło – na ostatnim kilometrze zaatakował Bartosz Warchoł (TKK Pacific Toruń). Polak wykorzystał wąską końcówkę i dwa zakręty pod kątem 90 stopni i zdołał dojechać do mety, kreskę przecinając 3 sekundy przed peletonem. Z minimalnie spóźnionej grupy najszybszy był Amaury Capiot (Lotto-Belisol U23), wyprzedzając Eduarda Grosu (Vini-Fantini-Nippo).

Wyniki 3. etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów (2.2U), Stara Bystrica – Jabłonka (108 km):

1. Bartosz Warchoł (TKK Pacific Toruń) 02:26:13
2. Amaury Capiot (Lotto Belisol U23) + 00:03
3. Eduard Grosu (Vini Fantini – Nippo De Rosa) + 00:03
4. Rafał Jeziorski (Pogoń Mostostal Puławy) + 00:03
5. Przemysław Kasperkiewicz (Bauknecht Author) + 00:03
6. Vasyl Malynivskyi (Regionalna Reprezentacja Kijowa) + 00:03
7. Emiel Wastyn (Regionalna Reprezentacja Walonii) + 00:03
8. Kristis  Neilands (Reprezentacja Łotwy) + 00:03
9. Danil Nemykin (Reprezentacja Rosji) + 00:03
10. Marco Maronese (Delio Gallina Colosio) + 00:03

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

1. Gregor Muhlberger (Tirol) 09:00:02
2. Eduard Grosu (Vini-Fantini-Nippo) 00:31
3. Koen Bouwman (Jo Piels) 00:40
4. Przemysław Kasperkiewicz (Bauknecht Author) 00:42
5. Jochem Hoekstra (Jo Piels) 01:06
6. Jean-Albert Carnevali (Reprezentacja Walonii) 01:13
7. Antoine Warnier (Color Code Biowanze) 01:15
8. Daniel Turek (Reprezentacja Czech) 01:27
9. Bartosz Warchoł (TKK Pacific Toruń) 01:31
10. Szymon Rekita (Reprezentacja Polski) 01:38

You may also like...