KWK2019: Etap w Popradzie dla Dennisa van der Horsta

Dennis van der Horst (Metec-TKH) wygrał w Poradzie 4. etap Karpackiego Wyścigu Kurierów. Liderem klasyfikacji generalnej pamięci Wacława Felczaka pozostał jego drużynowy kolega, Merijn van der Berg.

KWK2019 – wyniki 4. etapu

116 kilometrów liczył sobie sobotni etap 36. Karpackiego Wyścigu Kurierów, który zapętlony został wokół malowniczo osadzonego wśród Tatr Popradu. Mimo krótkiego dystansu etap zapowiadał się na bardzo wymagający. Na zawodników czekały trzy górskie premie Małopolska – w Magurskim Sadle (50km), Velkiem Frankovej (65km) oraz Prislopie (78km) – a także jedna lotna premia LOTTO w Tatranskiej Lomnicy (100km). Gdyby tego było zbyt mało, prognoza przewidywała zaledwie kilka stopni na plusie oraz opady deszczu.

Pogoda na szczęście okazała się dla kolarzy znacznie łaskawsza. Po deszczu nie było śladu, a chwilami przez nisko zawieszone chmury chwilami przebijało się nawet słońce. Z pewnością poprawiło to morale peletonu, który – podobnie jak w poprzednich dniach – od samego startu był bardzo aktywny i nie brakowało prób odjazdów.

Na pierwszym, niepremiowanym podjeździe, po serii ataków, peleton podzielił się na dwie części. Następnie z czołówki zaatakował Ilya Volkau (Reprezentacja Białorusi), który oddalił się na około 30 sekund. Jego akcja nie przetrwała i na podjeździe do pierwszej górskiej premii został złapany. 

W Magurskim Sadle sytuacja wyglądała już zgoła inaczej. Na czele kręciła wyselekcjonowana, około 20-osobowa grupa. Obecni byli w niej m.in. lider wyścigu Marijn van der Berg (Metec-TKH), Giovanni Aleotti (Friuli ASD), Nicolas Dalla Valle (Tirol KTM), Attila Valter, Szymon Tracz, Piotr Pękala i Stanisław Aniołkowski (CCC Development), Gijs Leemreize (Sensa-KvK) czy Venantas Lasinas (Reprezentacja Litwy).

Przez kolejne kilometry w czołowej grupie sporo się działo. Podejmowane były kolejne próby odjazdów, ale nie przynosiły one oczekiwanych efektów. Dopiero na podjeździe pod Prislop do przodu odskoczył Szymon Tracz z CCC, zyskując minutę przewagi, ale ostatecznie i to okazało się zbyt małym zapasem, by z powodzeniem zakończyć akcję.

Ostatecznie do Popradu dojechała cała grupa prowadząca, rozgrywając między sobą finisz. Najszybszy na kresce okazał się Dennis van der Horst (Metec-TKH), wyprzedzając wicelidera klasyfikacji generalnej Nicolasa Dalla Valle (Tirol KTM). Jako trzeci na mecie zameldował się wczorajszy zwycięzca, Stanisław Aniołkowski (CCC Development).

Karpacki Wyścig Kurierów 2019 – 4. etap: Poprad – Poprad, 116,8 km

Zwycięzca etapu: Dennis van der Horst (Metec-TKH)

Lider klasyfikacji generalnej pamięci Wacława Felczaka: Merijn ven der Berg (Metec-TKH)

Lider klasyfikacji punktowej Gaz-System: Nicolas Dalla Valle (Tirol KTM)

Lider klasyfikacji sprinterskiej LOTTO: Merijn ven der Berg (Metec-TKH)

Lider klasyfikacji górskiej Małopolska: Gijs Leemreize (Sansa-KvK)

Lider klasyfikacji awansujących Eustream: Jaka Primozic (Cycling Team Kranji)

Lider klasyfikacji zawodników 19-20 lat Nitrogenmuvek: Merijn ven der Berg (Metec-TKH)

Lider klasyfikacji drużynowej Visegrad Fund: Metec-TKH

You may also like...