KWK2019: Marijn van der Berg najlepszy w Nowym Sączu

Marijn van der Berg (Metec-TKH) sięgnął dziś w Nowym Sączu po zwycięstwo na 2. etapie Karpackiego Wyścigu Kurierów, przejmując jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej im. Instytutu Wacława Felczaka. 

KWK2019 – wyniki 2. etapu

2 maja, w Dniu Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, kolarze kontynuowali rywalizację w 36. Karpackim Wyścigu Kurierów. Tym razem czekał na nich liczący 142 kilometry odcinek wiodący z Tarnowa do Nowego Sącza, na których znalazły się aż cztery górskie podjazdy: Zalasowa (20km), Dąbrówka Szczepanowska (64km), Bartkowa-Posadowa (90km) oraz Miłkowa (98km). 

Nie było niespodzianki, gdy tuż po wyjechaniu z centrum Tarnowa i sygnale do startu ostrego rozpoczął się prawdziwy festiwal ataków. Wielu zawodników próbowało zabrać się w ucieczkę, ale podobne jak poprzedniego dnia, okazało się to niezwykle trudne. Kilka akcji wyglądało dość obiecująco, jednak po przejechaniu zaledwie kilku kilometrów peleton je kasował. 

Dopiero po ponad 60 kilometrach na prowadzenie wysunęła się piątka zawodników. Harcownikami okazali się: Venantas Lasinis (Reprezentacja Litwy), Gijs Leemreize (Sensa-KvK), Dennis van der Horst (Metec-TKH), Luka Lakota (Cycling Team Kranj) oraz Nicholas Rinaldi (Iseo Serrature Rime Carnovali). Zgodnie współpracująca grupka szybko uzyskała 5 minut przewagi nad grupą zasadniczą, rozgrywając między sobą kolejne premie lotne LOTTO i górskie Małopolska. Walczący na każdym z podjazdów Leemreize zdobył wystarczającą ilość punktów, by popołudniu w Nowym Sączu założyć zieloną koszulkę lidera dla najlepszego „wspinacza”.

Podczas gdy czołówka jechała swoje, powoli zbliżać się do niej zaczęła kolejna, 10-osobowa grupa, która wydzieliła się na podjeździe. W jej szeregach kręcili m.in.: Attila Valter i Szymon Tracz (CCC Development Team), Giovanni Aleotti (Cyclingteam Friuli ASD), Marijn van der Berg (Metec-TKH), Jaka Primozic (Kranji) czy Nicolas Dalla Valle i Marco Friedrich (Tirol KTM).

Dalsza jazda upływała dość spokojnie. Pogoda dopisywała – było ciepło i słonecznie, choć zawodnikom doskwierać mógł silny wiatr. Z kilometra na kilometr dystans dzielący dwie pierwsze grupy zawodników malał, aż w końcu połączyły się przed Nowym Sączem i zawodnicy wspólnie wjechali na finałowe kilometry.

W końcówce nie było spokoju. Atakować z czuba próbował m.in. Szymon Tracz, ale bez powodzenia. O kolejności na mecie zadecydował sprint, w wyniku  którego Marijn van der Berg  nieznacznie wyprzedził Nicolasa Dalla Valle i Jakę Primozica. Do holenderskiego zawodnika trafiła także koszulka lidera klasyfikacji generalnej im. Instytutu Wacława Felczaka.

Karpacki Wyścig Kurierów 2019 – 2. etap: Tarnów – Nowy Sącz, 142,2 km

Zwycięzca etapu: Marijn van der Berg (Metec-TKH)

Lider klasyfikacji generalnej Instytutu W.Felczaka: Marijn van der Berg (Metec-TKH)

Lider klasyfikacji punktowej Gaz-System: Marijn van der Berg (Metec-TKH)

Lider klasyfikacji sprinterskiej LOTTO: Marijn van der Berg (Metec-TKH)

Lider klasyfikacji górskiej Małopolska: Gijs Leemreize (Sensa-KvK)

Lider klasyfikacji awansujących Eustream: Jaka Primozic (Cyclingteam Kranj)

Lider klasyfikacji zawodników 19-20 lat Nitrogenmuvek: Marijn van der Berg (Metec-TKH)

Lider klasyfikacji drużynowej Visegrad Fund: Metec-TKH

You may also like...