Mika Heming wygrał 2. etap Karpackiego Wyścigu Kurierów (Piwniczna Zdrój-Niedzica Zapora). Właścicielem koszulki lidera klasyfikacji generalnej Instytutu Wacława Felczaka pozostał Fran Miholjević.

Poniedziałkowy etap składał się z aż siedmiu górskich premii, umiejscowionych na: Skrudzinie, Szczereżu, Modyniu, Falsztynie, Sromowcach Wyżnych, a także na Przełęczy Knurowskiej i Przełęczy Snozka.

Poza tym, na liczącej sobie 146 kilometrów trasie znalazły się także dwie lotne premie – w Kamienicy i Niedzicy.

Pierwsze kilometry wyścigu nie przyniosły żadnych naprawdę groźnych ataków. Dwie pierwsze górskie premie padały łupem kolejno: Andrei Debiasiego (CT Friuli ASD) i Sebastiana Putza (Austria). Pierwszy wygrał finisz z dużej grupy, natomiast drugiemu punkty zapewnił solowy atak, który jednak szybko dobiegł końca. Zdecydowanie bardziej efektywna okazała się akcja przeprowadzona przez Marckusa Njora (IBT-BH Carl Ras) oraz Franka van den Broeka (JEGG-DJR Academy).

Ci dwaj kolarze szybko zdołali wywalczyć sobie dużą przewagę i rozstrzygnęli między sobą wszystkie premie – podzielili się nimi sprawiedliwie – Njor zgarniał komplet punktów na lotnych finiszach, a van den Broek na górskich premiach. Dzięki takiej taktyce, jeden z nich niemal zapewnił sobie triumf w klasyfikacji aktywnych LOTTO, a drugi w klasyfikacji górskiej Presovskiego Kraju, idąc w ślady swojego zespołowego kolegi – Mathijsa De Lenga, który był w niej najlepszy rok temu.

Obaj panowie zostali doścignięci przez peleton tuż po ostatniej wspinaczce po punkty. W końcówce czołówka raz za razem była rozrywana przez ataki, ale koniec końców do mety dojechał duży – 36-osobowy peleton, w którym najszybszy okazał się Mika Heming (ATT Investments). Tuż za nim na metę wpadli Nicolo Buratti (CT Friuli ASD) oraz Damian Papierski (Polska).

 

Właściciele koszulek po 2. etapie Karpackiego Wyścigu Kurierów:

Biała Instytutu Wacława Felczaka dla zwycięzcy klasyfikacji generalnej: Fran Miholjević

Czerwona Polskiej Organizacji Turystycznej dla zwycięzcy klasyfikacji punktowej: Fran Miholjević

Niebieska Presovskiego Kraju dla zwycięzcy klasyfikacji górskiej: Frank van den Broek

Żółta LOTTO dla zwycięzcy klasyfikacji aktywnych: Marckus Njor

Zielona Małopolski dla zwycięzcy klasyfikacji u21: Fran Miholjević

 

You may also like...