O Karpackim Wyścigu Kurierów na Słowacji

20140207_111836

W piątkowe popołudnie w jakże bliskich nam Dohnanach odbyła się konferencja prasowa podczas której nasi słowaccy partnerzy przybliżyli nieco swoim rodakom Karpacki Wyścig Kurierów. Z dumą opowiadali o zawiązanej 5 lat temu współpracy, która pozwoliła reaktywować wyścig stanowiący obecnie najlepszą imprezę kolarską dla zawodników do lat 23 w Europie Środkowej.

Podczas konferencji starosta Dohnan i zarazem jeden z dyrektorów KWK, Milan Panacek, opowiedział nieco o organizacji wyścigu na terenie Słowacji i ekipach, których udziału w tegorocznej edycji można się spodziewać. Jedną z nich będzie Epic Janom GreenWay, znany do tej pory jako CK Epic Dohnany.

Dzięki wsparciu i zaangażowaniu władz Dohnan zespół zdołał pozyskać nowych sponsorów, w tym dobrze znaną z KWK firmę Janom, i w sezonie 2014 ścigać się będzie w oparciu o licencję kontynentalną. W składzie zespołu znalazło się ośmiu młodych zawodników, spośród których pięciu stanie 29 kwietnia na starcie Karpackiego Wyścigu Kurierów, który nastąpi w węgierskim Veszprem.

You may also like...