Ostatnia przed startem…

…konferencja prasowa, odbyła się dziś w tarnowskim Biurze Wystaw Artystycznych.

Dlaczego tam? Właśnie dlatego, że 3 maja w Parku Strzeleckim w Tarnowie, odbędzie się finałowy pokaz kolarskich umiejętności karpackich „Kurierów”.

Dzisiaj ponownie zaprezentowano dokładną trasę wyścigu ze szczególnym uwzględnieniem ostatniego etapu Żabna, poprzez gminę Pleśna do Tarnowa. Obecni na konferencji – burmistrz Żabna, Stanisław Kusior oraz wójt Pleśnej, Józef Knapik, podkreślali zarówno historyczne związki gmin z wyścigiem (Pleśna), jak i tradycje klubów kolarskich z ich terenu (Żabno i LKS Odporyszów).
Przede wszystkim jednak zachęcano do uczestniczenia w wielkim, tarnowskim finale wyścigu oraz w licznych atrakcjach przygotowanych przez Urząd Miasta Tarnowa w Parku Strzeleckim. Dyrektor Komunikacji Społecznej UMT, Maria Zawada-Bilik, przedstawiła program dnia, w którym jest zarówno patriotycznie, jak i rozrywkowo.

Dyrektor wyścigu przedstawił imienną listę startową, na której widnieją nazwiska 165 zawodników z 33 drużyn. 33 drużyny z okazji 33 edycji „Kurierów” – tak się złożyło!

Nazwisk przyszłych sław kolarstwa tutaj nie wymienimy, ale statystyka też jest ciekawa: 31 – Polaków, 15 – Ukraińców, 13 – Włochów, po 11 – Słowaków, Czechów, Belgów i Niemców, 9 – Węgrów, 6 – Serbów, po 5 – Łotyszy, Białorusinów, Litwinów, Rosjan, Norwegów, Kazachów, Austriaków, Brytyjczyków, Holendrów oraz po jednych reprezentancie Hiszpanii i Nowej Zelandii.

Czas był też najwyższy na pokazanie wszystkich koszulek Karpackiego. A mamy ich w sumie siedem – sześć dla klasyfikacji indywidualnych oraz jedna dla najlepszej drużyny wyścigu, wręczana tylko podczas finałowej dekoracji w Tarnowie. Warto zauważyć, że od czasu ostatniej konferencji w mamy korektę kolorów oraz sponsora wśród słowackich sponsorów wyścigu – zamiast czerwonej dla lidera klasyfikacji punktowej, jest zielona GreenWay. Oczywiście, partnerem głównym wyścigu jest LOTTO, a pozostałe polskie spółki, które są partnerami klasyfikacji, to CCC, jako sponsor klasyfikacji górskiej i Gaz-System, sponsor klasyfikacji awansujących oraz Grupa Azoty dla drużynowej.

Start już za 4 dni w Veszprem!

You may also like...