Raz, dwa, trzy…

miesiące pozostały do startu trzydziestej trzeciej w historii, edycji wyścigu.

Wyścig się zbliża, więc coraz więcej informacji możemy przekazać. A wszystkie wiadomości przekażemy podczas pierwszej oficjalnej prezentacji wyścigu, która odbędzie się już 9 marca.

Co możemy zdradzić już dziś?

Kurierzy” będą się ścigać przez pięć dni na terenie trzech krajów wyszehradzkich – dwa dni na Węgrzech, jeden dzień na Słowacji i dwa dni w Polsce. Start w piątek, 29 kwietnia, nad Balatonem w Veszprem, a meta i zakończenie całego tour-u, we wtorek, 3 maja, oczywiście w Tarnowie.

Wszystkie drużyny mogą liczyć od czterech do pięciu zawodników. Dbamy o to, aby zarówno reprezentacje narodowe, grupy zawodowe, jak i kluby sportowe, były proporcjonalnie reprezentowane. Do tej pory lista startowa liczy ponad dwadzieścia zespołów.

Podobnie jak przed laty, w regulaminie wyścigu, będzie sześć klasyfikacji indywidualnych. Trzy z nich będą sponsorowane przez spółki polskie, dwie przez słowackie i jedna przez spółkę węgierską.

Oprócz promocji sponsorów, będziemy w tym roku zwracać uwagę na trzy szczególne idee – współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej, realizacji zadań Konwencji Karpackiej oraz pamięci dokonań, legendarnego kuriera Jana Karskiego.

A miast etapowych na trasie wyścigu będzie osiem – dwa węgierskie, dwa słowackie i cztery polskie.

Więcej szczegółów poznacie na pierwszej prezentacji, która odbędzie się w tym roku w miejscu szczególnym.

You may also like...