Szczęśliwa „13″

Na cztery miesiące, które pozostały do startu Karpackiego…, możemy z radością ogłosić, że potwierdziliśmy już udział pierwszej grupy drużyn, które wystartują w wyścigu.

Oczywiście jest to grupa pierwsza i nieostatnia, a dalsze zgłoszenia przyjmuje i rozważa w imieniu zespołu organizatorów – Marek Kosicki – dyrektor ds. sportowych „Kurierów”.

Kto będzie?

Oczywiście wspaniali, radośni i mocni „pomarańczowi” chłopcy z holenderskiego Cyclingteam JO PIELS, którzy niemal zdominowali ostatnie trzy edycje KWK, a w 2015 wygrali zarówno klasyfikację generalną indywidualną (Tim Ariesen),

a także klasyfikację drużynową.

W grupie naszych stałych uczestników wyścigu są już: LOTTO SOUDAL U23 oraz COLOR CODE – AQUALITY PROTECT (Belgia), LKT TEAM BRANDENBURG (Niemcy), TEAM FIXIT.NO (Norwegia) i FAVORIT BRNO (Czechy).

Przyjedzie ponownie austriacki TIROL Cycling Team, w którego barwach Gregor Muehlberger wygrał cały nasz przedostatni wyścig w roku 2014.

Starzy znajomi w nowych trykotach, to także KLEIN CONSTANTIA (ostatnio: AWT Greeenway). A marka Klein Constantia, to doskonałe i renomowane wino z Republiki Południowej Afryki.

Z narodowych reprezentacji, które od lat są obecne na „Kurierach”, mamy potwierdzony udział kadry BIAŁORUSI.

A nowości?

Po raz pierwszy w ponad już 40-letniej historii wyścigu, pojawi się na nim narodowa reprezentacja LITWY.

Przez pierwsze 15 lat wyścigu jej udział był politycznie niemożliwy, więc teraz tym bardziej ciepło powitamy ich naszym gronie.

Tym razem z Kazachstanu nie mamy reprezentacji narodowej, ale zapewne wstydu nie przyniosą zawodnicy z grupy ASTANA CITY.

Będę też dwie nowe ekipy z tradycyjnie mocnych kolarsko krajów – holenderska SEG RACING ACADEMY oraz duńska ABC ELITE COPENHAGEN.

Wkrótce podamy do wiadomości kolejne zespoły, które wystartują w Karpackim Wyścigu Kurierów 2016.

You may also like...