Tragiczna wiadomość

Tragiczna wiadomość nadeszła z bratniej Słowacji – podczas treningu pod Preszowem, zginął Adrián Babič, międzynarodowy mistrz kolarski, który dla nas był przede wszystkim bratankiem i wychowankiem słowackiego współorganizatora „Kurierów” Stefana Babiča (Hrebienok TT 2018, Poprad-Poprad 2019) oraz uczestnikiem Karpackiego Wyścigu Kurierów w roczniku 2017 i 2018, w barwach Narodowej Reprezentacji Słowacji. Tragiczna śmierć Adriána jest dla całego środowiska kolarskiego ogromnym wstrząsem, a dla kurierskiej braci kolejną przyczyną do smutku, łez i modlitwy. Zawsze będziemy pamiętać o uśmiechniętym zawodniku z cisłem „24”!

Opustil nás Adrián Babič, mladý a talentovaný cyklista

27.05.2021 poprad.sk

Mesto Poprad prijalo s hlbokým zármutkom správu o úmrtí nášho Popradčana, talentovaného mladého deaflympijského cyklistu Adriána Babiča.

Skromný cyklista spod tatranských štítov – týmito slovami ho charakterizovali všetci, ktorí Adriana poznali.

Od malička sa venoval rôznym športom, basketbalu, futbalu, no jeho najväčšou športovou láskou sa stala cyklistika.

Narodil s 86 percentnou stratou sluchu no vďaka načúvaciemu aparátu a množstvu logopedických cvičení dokázal počuť i rozprávať.

Ako mladému cyklistovi sa mu podarilo získať množstvo ocenení. Napriek svoju hendikepu pretekal aj medzi zdravými športovcami. Bol členom tímu Firefly, majstrom a vicemajstrom Slovenska v časovke jednotlivcov v kategórii do 23 rokov. V roku 2018 získal ocenenie pre najúspešnejšieho znevýhodneného športovca Prešovského samosprávneho kraja za rok 2017. Stal sa juniorským majstrom Slovenska v zimnom triatlone, víťazom slovenského pohára v cestnej cyklistike v sezóne 2019 a Juniorským majstrom Slovenska v zimnom triatlone. Tento rok sa z Majstrovstiev Európy nepočujúcich vrátil so štyrmi medailami.

Mesto Poprad a primátor mesta Anton Danko vyjadrujú úprimnú sústrasť celej rodine a všetkým pozostalým.

Česť jeho pamiatke.

You may also like...