Własny rekord pobity

Pewnie nie wypada się chwalić, ale warto zakomunikować, że w dniu dzisiejszym, pobiliśmy własny rekord Europy w liczbie startujących drużyn w wyścigach UCI. Przynajmniej w Europie. W przedostatniej edycji „Kurierów”, w roku 2014, ostatecznie na starcie stawiło się 35 ekip, a dziś na liście startowej mamy ich aż 36! A jeszcze cztery miejsca czekają

Kto doszedł?

Po raz kolejny mamy na starcie ekipę ze słonecznej Hiszpanii, która w roku 2014 startowała w składzie…polskim. Dlatego polskim, bo jechali w niej: Patryk Talaga, Piotr Brożyna, Maciek Kasperkiewicz i Jakub Kaczmarek oraz jedyny iberyjski zawodnik Alain Santamaria. Ale podobno i on pochodził z…Kolumbii, a wsławił się tym, że wygrał wtedy specjalną premię na granicy słowacko – polskiej. Zobaczymy już wkrótce, w jakim składzie teraz pokaże się TELCOM GIMEX.

Mamy też kolejną ekipę z Ukrainy. Będzie to ISD JORBI Continental Team. Warto wspomnieć, że za naszej wschodniej granicy, przyjedzie już w sumie dziewięć teamów.

ALTOPACK-EPPELA-COPPI LUNATA, to druga na liście grupa z Italii. Tam również będziemy mieć mocny polski akcent, gdyż jej liderem będzie nasz Szymon Rekita, a w rezerwie Włosi zgłaszają Gracjana Szeląga. Ponadto cieszy nas fakt, że mamy coraz więcej zgłoszeń z krajów tak bardzo kolarskich, jak Włochy, bo coś chyba widzą w tym karpackim ściganiu. Może kiedyś zasłużymy na miano Giro d’Italia dla orlików?

You may also like...