Wstępna lista startowa KWK 2013

konferencja 29.04 (10 of 10)

 

Do tegorocznej edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów pozostały już tylko dwa dni. To najwyższa pora, aby organizatorzy wyścigu odkryli wszystkie swoje karty i tak też się stało. 

–> Imienna lista zgłoszeń KWK 2013

Dziś w Urzędzie Miasta Tarnowa oraz w siedzibie Gazety Krakowskiej w Krakowie równolegle odbyły się dwie konferencje prasowe, na których zaprezentowani zostali kluczowi sponsorzy wyścigu, szczegółowa trasa dwóch etapów przebiegających po powiecie tarnowskim oraz pełna, imienna lista zgłoszeń KWK 2013.

Podczas gdy w Krakowie o detalach wyścigu opowiadał Marek Kosicki – prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego, na spotkaniu w Tarnowie obecni byli Tomasz Wójcik – dyrektor wyścigu, Marek Baran – dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Tarnowa, Ryszard Ryba – dyrektor OGP Gaz-System S.A. Oddział w Tarnowie, Katarzyna Noskowicz – specjalista ds. handlowych OGP Gaz- System S.A. Oddział w Tarnowie oraz Adam Dmochowski – sędzia honorowy Polskiego Związku Kolarskiego oraz długoletni komandor wyścigu kurierów w latach 80-tych.

W trwającym od 1 do 5 maja wyścigu kolarskim dla zawodników do lat 23 udział weźmie blisko 180 zawodników reprezentujących 30 zespołów. Powalczą oni zarówno o etapowe triumfy, jak i zwycięstwa w sześciu klasyfikacjach indywidualnych oraz jednej drużynowej.

You may also like...