14 reprezentowanych krajów

Cztery holenderskie, dwie belgijskie i dwie włoskie oraz po jednej ekipie z Estonii, Litwy, Norwegii, Kazachstanu, Austrii, Węgier, Danii, Hiszpanii, Niemiec, Słowenii i Wielkiej Brytanii – to stan na koniec roku, jak zwykle ciekawej, listy startowej „Kurierów”.

Cztery miesiące do startu, zatem wolnych miejsc mamy coraz mniej. Przywołany zestaw dziewiętnastu drużyn, zostanie wkrótce uzupełniony o zawodników z państw Grupy Wyszehradzkiej – głównie Polaków, Słowaków i Czechów. I zgodnie z tradycją ostatnich lat, ostateczna lista startowa, ustabilizuje się na poziomie 30 – 34 ekip. Dlaczego akurat liczba trzydzieści cztery? A dlatego, że skoro będziemy mieć  34. edycję wyścigu, to czemu nie?

Oczywiście, w tym gronie są reprezentacje narodowe (ESTONIA, LITWA), są nasi starzy znajomi (np. DESTIL – JO PIELS, LOTTO SOUDAL, DE JONGE RENNER) oraz nowe grupy na kurierskim szlaku (np. ZAPPI, CIPOLLINI, RADENSKA, GIANT DENMARK, GUERCIOTTI REDONDELA). Są też stali miłośnicy kolarskich Karpat, ale w barwach nowych sponsorów (AGO AQUA SERVICE, dawny Color Code Biowanze).

Miejmy nadzieję, że wszystkie te europejskie, młode i ambitne ekipy, zobaczymy już za cztery miesiące na starcie prologu w Tarnowie.

You may also like...