2022 KWK dla Amatorów

WYNIKI

Karpacki Wyścig Kurierów dla Amatorów – zaczynamy zapisy na 30 kwietnia!
610 lat za sprawą politycznych układów, zamek i miasto Stará Ľubovňa stała się na ponad 300 lat częścią Polski. W 1976 roku, po raz pierwszy, kolarscy „Kurierzy” dotarli tam z w ramach naszego wyścigu. Tą piękna tradycję wznowiliśmy niedawno, bo w 2018 roku. Teraz wracamy do tego historycznego miasta, na legendarny Spisz podwójnie – odbędzie się tutaj jeden z etapów XXXIX Karpackiego Wyścigu Kurierów, który będzie poprzedzony III Karpackim Wyścigiem Kurierów dla Amatorów, który zostanie rozegrany na… Słowacji.
Startujemy w sobotę, 30 kwietnia ze Starej Lubowni z prastarego placu Świętego Mikołaja (będą prezenty:), aby potem pokazać Wam najciekawsze kolarskie szlaki Spisza oraz równie historycznego Szaryszu. Zapewne zapamiętacie dwie górskie premie w Bajerovcach oraz szczyt Brutovce (863 m n.p.m.), skąd doskonale widać Tatry. Spinterów oczekujemy w Brezovicy nad Torysou, a wszystkim będziemy głośno kibicować na gravelowym odcinku w Tichym Potoku.
„Karpatský kuriér” odbędzie się po raz pierwszy w ramach słowackiej Východ Road Ligi i mamy nadzieję, że nie po raz ostatni, gdyż wspólne pasje, emocje oraz granica, łączą nas już od lat, a możliwość sprawdzenia się amatorów na trasie dla najlepszych orlików, niech będzie dodatkową zachętą. Pamiętajcie, że kolarskie, młode serce Europy, będzie przez dwa dni (30.04-1.05.2022) bić w jakże Prastarej Lubowni!
Szczegóły wydarzenia, na które zapisy prowadzi sportowy parter wyścigu, czyli Stowarzyszenie SOKÓŁ Tarnów, w załącznikach.