Karpacki Wyścig Kurierów po oficjalnej prezentacji

We wtorek 26 marca odbyła się oficjalna prezentacja tegorocznej odsłony Karpackiego Wyścigu Kurierów – największego etapowego wyścigu dla zawodników do lat 23 rozgrywanego w Środkowej Europie.

To będzie już piąta po reaktywacji odsłona Karpackiego Wyścigu Kurierów. W tym roku zawodnicy rywalizować będą ze sobą o pomarańczowy trykot zwycięzcy klasyfikacji generalnej w terminie 1-5 maja. W tym czasie przemierzą szosy trzech krajów – Słowacji, Czech i Polski, odwiedzając dobrze znane kibicom KWK miejsca. Miastami etapowymi będą m.in. słowackie Dohnany i Stara Bystrica oraz polskie Ciężkowice i Radłów. Jednak nie wszystkie karty organizatorzy wyścigu wyłożyli od razu na stół i na detale związane z trasą tej edycji KWK trzeba będzie jeszcze zaczekać.

Etapy Karpackiego Wyścigu Kurierów 2013:

1.05 – Dohnany (SK)
2.05 – Dohnany (SK) – Horni Lidec (CZ) – Dohnany (SK)
3.05 – Dohnany (SK) – Stara Bystrica (SK)
4.05 – Jabłonka (PL) – Ciężkowice (PL)
5.05 – Radłów (PL) – Tarnów (PL)

We wtorkowej prezentacji uczestniczyli organizatorzy zarówno z polskiej, jak i słowackiej strony, a także przedstawiciele miast partnerskich oraz sponsorów. W tarnowskim teatrze, gdzie odbyła się konferencja, obecni byli również pierwsi twórcy wyścigu, którzy przekazali archiwalne materiały Karpackiego Wyścigu Kurierów.

Przybyli na prezentację goście wysłuchać mogli wielu dobrych słów na temat wyścigu, których autorami byli wiceprezydent miasta Tarnowa Krystyna Latała, poseł na Sejm RP Robert Wardzała, prezes słowackiego Klubu Epic Dohnany Ivan Kovacik, dyrektor operacyjny Karpackiej Spółki Gazownictwa Dariusz Jamróz, dyrektor OGP Gaz-System S.A. Oddział w Tarnowie Ryszard Ryba, burmistrz miasta Radłowa Zbigniew Mączka oraz trener polskiej reprezentacji kolarskiej do 23 lat Zbigniew Piątek.

-To bardzo ważny wyścig dla kolarzy do lat 23. To właśnie na nim odkrywane są młode talenty kolarstwa, które w przyszłości będą rywalizować na zawodowym poziomie – mówił podczas prezentacji dyrektor wyścigu Tomasz Wójcik.

Zostały również zaprezentowane tegoroczne koszulki liderów poszczególnych klasyfikacji:

– Generalna (pomarańczowa) – sponsor Gaz – System;
– Zwycięzca etapu (popielata) – sponsor Karpacka Spółka Gazownictwa;
– Górska (różowa) – sponsor Tauron Polska Energia;
– Aktywnych (błękitna) – sponsor Janom;
– Najlepszych zawodników 19-20 lat (biała) – sponsor Epicklub;
– Punktowa (czerwona) – sponsor Tipos.

– Dotarło do nas bardzo wiele zgłoszeń od drużyn zainteresowanych udziałem w wyścigu. Ostatecznie na liście znalazło się 30 zespołów, w tym reprezentacje narodowe, regionalne oraz ekipy zawodowe i kluby. Co ciekawe, na liście drużyn znaleźli się też przedstawiciele dwóch ekip z Afryki – dodał podczas prezentowania regulaminu, programu i listy startowej, prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego Marek Kosicki.

You may also like...