2 miesiące do Karpackiego Wyścigu Kurierów 2018!

2 miesiące! Dokładnie tyle pozostało do tegorocznej edycji Karpackiego Wyścigu Kurierów. Choć czasu coraz mniej, chwilami mamy wrażenie, że pracy nam wciąż przybywa :) Dopinamy szczegóły związane z trasą, bo prezentacja tej już całkiem niedługo. Tymczasem chcieliśmy uchylić Wam rąbka tajemnicy odnośnie tego, kto w tym roku ścigać się będzie po karpackich szosach.

Lista startowa jest już niemalże dopięta. Na starcie w Veszprem spodziewamy się ponad 20 zespołów w 5-osobowych składach, a pośród nich tradycyjnie już obecnych będzie wielu Polaków – w końcu to w głównej mierze właśnie z myślą o nich przygotowujemy KWK. Poza narodową reprezentacją Polski na gotowość bojową zgłosiły także KK Tarnovia Tarnowo Podgórne, TC Chrobry Scott Głogów, KS Pogoń Mostostal Puławy oraz – to będzie nowość :) – Team Hurom. Kolarze w swoich charakterystycznych, fluorescencyjnych strojach nie mieli dotąd okazji rywalizować na Karpackim, ale jak zapowiedział już dyrektor sportowy Andrzej Sypytkowski, zamierzają przyjechać w mocnym składzie i odegrać ważną rolę w 35. edycji naszego wyścigu. Życzymy więc solidnego debiutu!

Mocno reprezentowani na KWK będą także Holendrzy, co na przestrzeni ostatnich lat stało się już właściwie tradycją. Kilkudniowa rywalizacja w wymagającym terenie przypadła wyraźnie do gustu zespołom z kraju tulipanów, których w tym roku spodziewamy się gościć aż cztery! Pojawią się więc kolarze z Wielerploeg Groot Amsterdam, KNWU Oost NL U23 Cycling team, Destil-Parkhotel Continental Team (czyli niegdysiejszego Cyclingteam Jo Piels, które niejeden raz stało już na naszym podium:)) oraz, uwaga, Team Lotto NL-Jumbo – DJR! Nie będą to oczywiście kolarze z WorldTouru – przynamniej jeszcze nie dziś, bo nie wątpimy, że część z naszych młodzieżowców za kilka lat będzie ścigać się na najwyższym światowym poziomie, tak jak ma to miejsce już teraz. Pod tak profesjonalnie brzmiącą nazwą działa obecnie dobrze nam znany zespół De Jonge Renner, w którym kiedyś ścigali się Przemysław Kasperkiewicz i Grzegorz Haba. Obecnie w szeregach holenderskiego zespołu jeździ wychowanek klubu z Grudziąca, Kajetan Albanowski, który zgłoszony został jako rezerwowy na nasz wyścig.

O kolejnych zespołach będziemy Was oczywiście jeszcze informować!

You may also like...