IV edycja dla Amatorów za nami – 4th edition for Amateurs behind us

Dawid Nytko (7R ROWMIX TEAM p/b 72D) wśród panów i Sonia Cięciel (Rycerze Rolanda Maciejewski Team) wśród pań – tak zakończył się Karpacki Wyścig Kurierów dla Amatorów w kategorii open.

Dokładnie 100 kilometrów po równych drogach, z widokiem na malownicze krajobrazy Baranowa Sandomierskiego i Padwi Narodowej, mieli do pokonania mężczyźni, którzy postanowili wystartować w naszym wyścigu. Z kolei kobiety miały do pokonania dwukrotnie krótszy dystans. Trasa była płaska jak stół, więc sprzyjała zawodnikom dobrze czującym się na finiszu z peletonu.

Profil trasy nie zniechęcał jednak przed podejmowaniem samotnych akcji, widać to było choćby na wjeździe na ostatnią rundę. Jako pierwszy czwarte okrążenie rozpoczął bowiem Pan Damian Bartoszek z Agrochest Team. Jego przewaga nad pędzącym peletonem z obrońcą tytułu – Dawidem Nytką na czele, była jednak niewielka i szybko została zniwelowana. Kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się więc na finiszu z przerzedzonego peletonu – zupełnie inaczej, niż w zeszłym roku.

Wtedy kwestię zwycięstwa rozstrzygnęła czwórka, w której najlepszy okazał się Nytko.

Teraz scenariusz wyścigu ułożył się inaczej, ale zwycięzca… pozostał ten sam, ponieważ kolarz z Tarnowa na finiszu okazał się szybszy od wspomnianego Bartoszka i Piotra Tomany (również Agrochest Team) którzy uzupełnili podium

Zanim panowie zakończyli swój 100-kilometrowy wysiłek, rozstrzygnęła się rywalizacja kobiet. Najlepsza wśród nich okazała się Sonia Cięciel, jedyna kobieta, której nie tylko udało się dojechać do mety drugiego okrążenia razem z najlepszymi panami, ale jeszcze przekroczyła ją jako pierwsza.

Pełne wyniki zawodów znajdziesz pod linkiem:

You may also like...