Tarnowski Finał Karpackiego Wyścigu Kurierów 2016

untitled (20 of 30)

We wtorkowe, trzeciomajowe popołudnie w tarnowskim Parku Strzeleckim zakończyła się 33. edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów, jednego z największych wyścigów kolarskich w Europie dla zawodników do lat 23.

Karpacki Wyścig Kurierów jest nierozerwalnie związany z Tarnowem, w którym rok po roku na przemian startuje lub finiszuje. Tym razem odbył się tam wielki finał tego młodzieżowego wyścigu, na którym rodzą się przyszłe gwiazdy światowego peletonu. Do wypełnionego po brzegi kibicami Parku Strzeleckiego kolarze dotarli tuż po godzinie 14:00. Po zwycięstwo na ostatnim etapie KWK sięgnął Norweg z drużyny FitIt.no, Levi-Ken Eikeland, który przy dopingu zgromadzonych widzów na finiszu wyprzedził dwójkę Polaków – Mateusza Grabisa z TC Chrobry Scott Głogów oraz Karola Kuklewicza z TKK Pacific Toruń. Najlepszej trójce etapu podczas dekoracji towarzyszyli: prezydent miasta Tarnowa Roman Ciepiela, konsul generalna Węgier w Polsce Adrienne Kormendi oraz konsul generalny Słowacji w Polsce Ivan Skorupa.

Wtorkowy finisz nie wpłynął jednak na końcowy układ klasyfikacji generalnej LOTTO i triumfatorem całego wyścigu został nowozelandzki mistrz Hamish Schreurs z zespołu Klein Constantia, do którego trafiły również koszulki zwycięzcy klasyfikacji punktowej GreenWay oraz klasyfikacji sprinterskiej Janom. Serdeczne gratulacje za taki hattrick złożyły słowacka dyrektor Karpackiego Wyścigu Kurierów Ivana Stefanikova Baskova oraz Katarina Miskovska, prezes zarządu EPICKLUB w Dohnanach, organizatora Karpackiego Wyścigu Kurierów ze strony słowackiej.

Drugim zawodnikiem wyścigu, a zarazem najlepszym Polakiem tegorocznego KWK, został Michał Paluta z CCC Sprandi Polkowice, zaś trzecie miejsce zajął 19-letni Niemiec Max Kanter z LKT Team Brandenburg, który wygrał jednocześnie klasyfikację zawodników do lat 20 Nitrogenmuvek. Zwycięzcą klasyfikacji górskiej CCC został reprezentant Rosji Evgenii Koberniak, zaś trykot klasyfikacji awansujących Gaz-System trafił w ręce Milosa Borisavlevica z Team Metalac Quick.

Choć mocna jak zawsze kipa Triol Cycling Team musiała w tym roku obejść się smakiem i nie zdołała sięgnąć ani po zwycięstwo etapowe, ani po żadną z cennych koszulek, jej aktywna postawa nie poszła na marne. Jeżdżący z pasją kolarze z Tyrolu zostali najlepszą drużyną 33. Karpackiego, a niebieskie koszulki Grupy AZOTY na podium wręczyli im ambasador Austrii w Polsce Thomas M. Buchsbaum oraz wicemarszałek Małopolski Stanisław Sorys.

Trzeba przyznać, że sportowy piknik zorganizowany w Tarnowie w dniu Konstytucji 3-go Maja nie mógł udać się lepiej. Pogoda dopisała, podobnie jak i sportowe emocje związane z wyścigiem. Nie zabrakło także licznych dodatkowych atrakcji dla zgromadzonych w Parku Strzeleckim ludzi, którzy w rodzinny sposób spędzić mogli to wtorkowe popołudnie.

You may also like...