Fran Miholjević został zwycięzcą 1. etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów i nowym liderem całej imprezy

Po krótkiej wizycie na Węgrzech🇭🇺, peleton Karpackiego Wyścigu Kurierów odwiedził Słowację🇸🇰. Na 130-kilometrowej trasie znalazły się dwie lotne premie w Brezovicy nad Torysou, a także cztery górskie – po dwie w Bajerovcach i Brutovcach

Przed pierwszą z nich na śmiały atak zdecydowali się Michal Rotter (ATT Investments) oraz Kristians Belohvoscics (UC Monaco). Niestety ich akcja nie potrwała zbyt długo – zostali doścignięci jeszcze przed górska premią, na którą wjechała duża grupa. Najszybszy lub najbardziej zdeterminowany, by wygrać pierwszy górski finisz (Bajerovce) był Fran Miholjević. Chorwat, dzięki 3. miejscu zajętemu na piątkowym prologu był właścicielem niebieskiej koszulki Presovskiego Samospravnego Kraju i wszystko wskazywało na to, że bardzo zależy mu na jej utrzymaniu.

Na dojeździe do umiejscowionego 15 kilometrów po górskiej premii lotnego sprintu doszło do kolejnego odjazdu – tym razem swoich sił próbował samotnie Maximilian Schmidbauer. Jemu wprawdzie udało się zrealizować cel – zgarnął 3 punkty w klasyfikacji aktywnych LOTTO, ale lada moment został doscignięty przez resztę stawki.

Później podobny scenariusz powtarzał się wiele razy – kolejni kolarze próbowali uciec, ale nie byli w stanie utrzymać się z przodu zbyt długo. Wszystko podzieliło się na dobre dopiero po drugim podjeździe pod Brutovce (3 premia górska tego dnia). Z przodu znalazło się wówczas dziewięciu kolarzy. Najlepsi spośród tej dziewiątki wyłonili się jednak dopiero na Bajerovcach.

Na ostatni szczyt znajdujący się na dzisiejszej trasie w czołówce wjechała już tylko trójka. Martin Marcellusi (Bardiani CSF Faizane), Fran Miholjević (CT Friuli ASD) i Francis Juneau (Premier Tech u23). Tuż za nimi wjechał Alexander Hajek (Austria), który na zjeździe zdołał dojechać do czołówki. To właśnie oni rozstrzygnęli między sobą kwestię zwycięstwa. Najszybszy okazał się Miholjević. Później na metę wjeżdżali kolejno Marcellusi, Juneau oraz Hajek

Właściciele koszulek po 1. etapie Karpackiego Wyścigu Kurierów:

Biała Instytutu Wacława Felczaka dla zwycięzcy klasyfikacji generalnej: Fran Miholjević

Czerwona Polskiej Organizacji Turystycznej dla zwycięzcy klasyfikacji punktowej: Fran Miholjević

Niebieska Presovskiego Kraju dla zwycięzcy klasyfikacji górskiej: Fran Miholjević

Żółta LOTTO dla zwycięzcy klasyfikacji aktywnych: Nicolo Buratti

Zielona Małopolski dla zwycięzcy klasyfikacji u21: Fran Miholjević

 

You may also like...