Patryk Stosz: Takie trasy mi odpowiadają

Do ostatniego etapu Karpackiego Wyścigu Kurierów 2013 w różowym trykocie lidera klasyfikacji górskiej Tauron wystartuje Patryk Stosz. Dla ścigającego się w ekipie TC Chrobry Lasocki Głogów zawodnika to pierwszy sezon w gronie młodzieżowców, ale na pewno nie można powiedzieć, aby odstawał od bardziej doświadczonych rywali i ambitnie walczy na szosach KWK.

DSC_8538

Po ambitnej walce na 2. etapie Patryk Stosz sięgnął po różowy trykot Tauron, który ma za zadanie wyróżniać w peletonie lidera klasyfikacji górskiej. Patryk z bardzo dobrej strony pokazał się na etapie z metą w Starej Bystricy, a swoją dobrą passę kontynuował także na sobotnim odcinku z Jabłonki do Ciężkowic.  Już teraz zapowiada, że to nie koniec i także w niedzielę zrobi wszystko, by utrzymać prowadzenie w klasyfikacji i w różu wrócić do domu.

Startuję po raz pierwszy na KWK i chociaż wszyscy mówili, że to ciężki wyścig, mi trasy tutaj odpowiadają. Bardzo zależy mi na całym wyścigu, a zdobycie koszulki górala to był mój cel. Nie było to łatwe, musiałem cały czas pilnować innych i dawać z siebie wszystko na premiach, ale jak widać udało mi się jak do tej pory realizować mój plan. Zdobyłem swoją upragnioną koszulkę, a teraz zrobię wszystko, aby ją utrzymać do końca – powiedział wychowanek klubu z Kluczborka.

You may also like...